Çok kıymetli danışanlarımızın yorumları… Görüşlerini bildiren herkese teşekkürlerimizle.


Merhaba. Kızımı kreş kaydını yaptırdığımda öğretmenleri kızımda farklılık gördüklerini söylediler ve bizi çocuk psikiyatri bölümüne götürmemizi söylediler. Orada kızıma, “atipik otizim olabilir özel eğitim alması gerekir” tanısı koydular.

Tabii bizim için çok üzüntülü günlerin başlangıcı oldu. Yoğun ve titiz araştırmalar ve tavsiyeler sonucunda Mine Ağır hocamı bulduk ve ABA terapi ile tanıştık 1 senedir özel ders almaktayız ve eğitimimiz hala devam ediyor.

Kızımda gözle görülür çok büyük değişiklikler var ve bu bizi çok mutlu ediyor. Bu sıkınları yaşamış bir baba olarak Mine Hanım ve ekibine çok teşekkür ederiz. Mine Hanım’ın yoğun eğitim ve çabalarının faydasını anlatılmaz. İyi ki varsınız…

Ahmet K.

***


Merhabalar. Oğlum 2,5 yaşındayken ona atipik otizm tanısı kondu ve bizim maceramız da o gün başladı. Yaklaşık 1 sene o dönemde yaşadığımız Mersin ilinde özel eğitime gittik. Orada her şeyin ne kadar kulaktan dolma bilgilerle çocuğuma yaklaşıldığını gördüm. Yaptığım araştırmalar sonucu Mine Ağır ismine ulaştım.

Önce onunla bir ön görüşme yaptık ve onun bu konuda gerçekten profesyonel olduğunu gördüm Mersin den Adana ya Mine Hanım’dan ders alabilmek adına tayin istedik. Yaklaşık 2 yıldır Mine Hanım ve ekibi hayatımızda ve iyi ki var.

Çünkü artık oğlumla konuşabiliyorum ve oynayabiliyorum. Tedirgin olmadan dışarı çıkabiliyoruz… Hiçbir şey çocuklarımızdan değeli değil… Size sonsuz teşekkürlerimi sunarım Mine Hanım…

Sevil K.

***


Merhabalar. Mine Hanım’la tanıştıktan sonra hayatımızda çok şey değişti. Konusunda uzman bir ekiple çalışıyor. Her çocuk, onlar için çok kıymetli, bu konuda çok minnettarız Oğlumdaki hızlı ilerlemeyi gördükçe, burada olduğumuz için şükrediyorum.

Aile ortamında gibiyiz. Sevgiyle ve ilgiyle yaklaşıyorlar bize ve nasıl davranmamız gerektiğini anlatıyorlar ki bu çok önemli, aksi halde insan kendini kaybolmuş hissediyor, her şey için çok teşekkür ederiz…

Ayşe Nur Y.

***


Mine Hanım’la ilgili ilk aklıma gelen, beni etkileyen nokta oğlum ile iletişimi oldu.  Odasında görüşme yaparken oğlum kartvizitlerini almak istediğinde ben ikaz ettim. O an Mine Hanım bana, lütfen rahat bırakın, kısıtlama getirmeyin dedi. Daha öncesinde değil oğlum ile iletişim kurmaya çalışıp onu gözlemleyen; yaptıkları en iyi şey ağlamasını izlemek ve benim anne olarak duygularımı göz ardı etmemi bekleyen sözde özel eğitimcilerle karşılaşmıştım.

Oğlum zamanla eğitiminin bir parçası olarak Mine Hanım’ın tavsiyesiyle haftada bir saat duyu bütünleme eğitimine de başladı. Bu da dışarıdan gözle görülür bir değişim sağladı. Mine Hanım bu süreçte hiçbir doktor kontrolümüzde bizi yalnız bırakmadı ve tüm ekibinin çalışmalarını gerektiğinde raporladı. Fakat bu profesyonelliğinin yanında beni asıl etkileyen ailemizin bir üyesi kadar samimi ve içten oluşuydu. 

Ayşegül A.

***


6 yıl boyunca bizden desteklerini esirgemeyen Mine Hanım’a ne kadar teşekkür etsek az. Bu sektörde işini bu kadar seven, kendini sürekli olarak geliştiren, her gün yeni bir yöntem sunan, çocukları önemseyen ve ailelerine değer veren birini daha görmedim. Bizim Mine Ağır’ı bırakmaya hiç niyetimiz yok. O bizim meleğimiz, canımız, ailemiz… Kısacası her şeyimiz…

Emsal İ.

***


Benim hayatta en çok önem verdiğim şey sevgi. Ben en sevdiğim varlığım kızımın, güven, sevgi, dostluk aşılayan değerlerini görünce ne kadar doğru yerde olduğumu bir kez daha iyi anlıyorum. Mine Hanım ile tanışmaya gittiğimde hiç ummadığım bir ilgiyle karşılaştım. Sanki misafirliğe gitmiş gibi hissettim, kızım hiç yadırgamadan ortama ayak uydurdu. Sonraki günlerde kızımın iletişiminin daha iyi ifade edebilen biri haline döndüğünün ve bu süreçte koşulsuz sevginin kişiye nasıl güven verdiğini görmüş oldum.

Sema T.

***


Kızımı alıp uçağa binerek Adana’ya gitmeye karar verdim. İyi ki gitmişim! Mine Hanım ve ekibi orada öyle bir ortam yaratmış ki tüm danışanları ile sıcacık bir aile gibiler. Öncelikle buradan aldığım elektrik iyi geldi.

Belki çok ileri gittiğimi düşünebilirsiniz ama hayatım değişti desem yeridir. İstanbul’a döndüğümüzde sihirli değnek değmiş gibi değişmiştik.

Merve H.

***


Mine Hanım’ın eğitimle ilgili çok sağlam bilgileri olduğunu anladık. Yapacağımız çalışmayla ilgili konuştuk. Adana’ya geldiğimizde Şanlıurfa’da bir eğitim almaktaydık.

Fakat bize göre eğitimde eksik olan bir şeyler vardı. Bizim için önemli olan şey eğitimin kalitesiydi ve bu nedenle mesafenin hiçbir önemi olmadığını düşündük. Sonra da kendime dedim ki: ”Peki o zaman başlayalım. Biliyorum ki pek çok çocuğun ailesi, burada bulunmak, aynı eğitim fırsatından yararlanabilmek için bekliyor, uğraşıyor ya da üzülerek söylüyorum ki zorluklar karşısında pes edip, yola devam etmeyi bırakıyor.

İşte bu nedenle Mine Ağır’ın kliniğine gelebildiğimiz için şanslı ve mutluyuz. Farklı bir çocuğun ailesi olmamız sebebiyle, eğitimi için mücadele ettiğimizi ayrıca görmeniz gurur verici, bizim için önemlisiniz… Bazen insan çocuğunu başka bir kişiye emanet etmek istemiyor ama sonra o kişiyi tanıdıkça anlıyor ki gözlerinin arkada kalmasının bir anlamı yok.

İşte bu kişi bizim ailemizden biri olan Mine Ağır’dır. Furkan’ın hayatında sizinle aynı amaca birlikte yürüdüğümüz için heyecanlı ve umutluyuz. Bir sonraki randevumuzda görüşmek üzere…

Ferhat B.

***


Oğlumda ‘atipik otizm’ bulgularının olduğunu öğrendiğim an yutkunamadım, nefes almakta güçlük çektim, bütün bedenimin yandığını hissettim ama bağıramadım. Tarifi imkansız bir acı vardı kalbimde. Ne yapacağımı bilemedim. Hemen iyi bir eğitim kurumu arayışına girdik ve o sırada Mine Ağır ile tanıştık. Mine Hanım bizimle çok ilgilendi. Ulaş için gerekli olan neyse o tedaviyi uygulamaya başladı.

Mine Hanım, çocuğumun tedavideki tüm sürecini bizimle paylaştı. Ulaş ile ilgilendiği kadar bizimle de ilgilendi, bizi sürekli motive etti ve her anlamda gerek çocuk gerek aile olarak bize profesyonel bir şekilde yaklaştı. Konuşması güven verici, samimi ve içtendi.

Mine Hanım’ın bu tavrı beni rahatlattı, nefes almamı sağladı. Mine Hanım’ı tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Eğitime başlayalı neredeyse iki ay oldu ama oğlumda o kadar büyük değişiklikler var ki bu beni inanılmaz mutlu ediyor.

Mine Hanım ile her şeyin çok güzel olacağına inanıyorum. Dünyanın sizin gibi iyi insanlara çok ihtiyacı var iyi ki varsınız ve iyi ki sizi tanıdık.

Figen D.

***


Mine Hanım, çok içten ve sevgisini dışarıya yansıtan biri. Oğlumun en zor dönemlerinde hem oğlumuza hem de bize çok destek oldu. Tüm sorularımızı en ince ayrıntısına kadar yanıtlayıp bize yol gösterdi.

Emel O.

***

Görüşlerini bildiren tüm danışanlarımıza teşekkürlerimizle…